KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16784016

nr 1678 4016

Karin Olsson

(1928-2006), Sverige

Oljemålning, Ängsmotiv. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 22,5x22 cm

Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.

Utrop:

3.600 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 10 februari 2025
kl 20:01:55

Karin Olsson

Läs mer om Karin Olsson